Turniej Wisła Cup rocz. 2007/08

W dniu 02.03.2019 r. nasi zawodnicy z roczników 2007/08/09 uczestniczyli w turnieju piłki nożnej z cyklu Wisła Cup. Turniej rozgrywany był w Cichym a organizatorem była Wisła Czarny Dunajec. W grupie rywalizowaliśmy z zespołami MKS Limanovia z Limanowej, Góralami z Nowego Targu oraz gospodarzami Wisłą Czarny Dunajec. Pierwszy mecz rozegraliśmy z zawodnikami Limanovi, z którymi graliśmy nie tak dawno w Nowym Sączu. Mecz walki, który pokazał, że walcząc o każdy skrawek boiska dodając swoje umiejętności można pokonać renomowanego rywala. Wygraliśmy 2-1. Drugi mecz z drużyną Górali z Nowego Targu pokazał, że potrafimy walczyć nawet, gdy nie idzie wszystko tak jak zakładaliśmy przed meczem. Błędy w ustawieniu spowodowały, że musieliśmy gonić wynik. Spokojna gra i konsekwencja spowodowała, że w ostatnich 7 minutach przechyliliśmy szalę zwycięstwa na nasza korzyść wygrywając 3-1. I na koniec graliśmy z zespołem Wisły Czarny Dunajec. Byliśmy w tym meczu faworytami i nas to przerosło. Zawiodła skuteczność, chłodna głowa pod bramką i trochę brak szczęścia. Niestety przegraliśmy 2-1. Nawet ta porażka nie zrzuciła nas z pierwszego miejsca w grupie. O wejście do półfinału graliśmy z czwarta drużyna drugiej grupy NKP Podhale Nowy Targ. Rola faworyta znów nas przerosła. Nie graliśmy już tego, co potrafimy, daliśmy się wciągnąć w grę na długie podania, bez składu i ładu. I jak na złość bramka została zaczarowana, nic nie chciało wpaść. Wynik 0-0 i karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Nowego Targu. No cóż, zimny prysznic dla chłopaków, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dla tego zespołu, gra w roli faworyta jest czymś nowym. To nie jest takie proste. Trzeba nauczyć się w trudnych momentach zachować spokój, grać swoje a to można osiągnąć tylko grając z wymagającymi przeciwnikami. To doświadczenie, jakie już zdobyli chłopcy na turniejach tej zimy na pewno będzie procentowało w przyszłości.

I na koniec gratuluje zawodnikom dobrego turnieju.