Turniej Orawa Cup - Młodziki- 2 miejsce

W sobotę tj 01.02.2020 r. nasza najstarsza grupa Młodzik uczestniczyła w turnieju "Młoda Orawa CUP" organizowanym przez LKS Jabłonka w Jabłonce. Nasi zawodnicy rywalizowali w grupie B z następującymi zespołami: LKS Wiatr Ludźmierz, Orawa Jabłonka II, NKP PODHALE NOWY TARG, MASTERS KIDS Skawa. Rozpoczęliśmy rywalizacje z Podhalem Nowy Targ z przeciwnikiem niewygodnym potrafiącym grać w piłkę. Chłopcy rozpoczęli z wysokiego C nie dając najmniejszych szans rywalowi kontrolując mecz od pierwszych do ostatnich minut. Wygrywając 4-2. Następnym rywalem była drużyna LZS Wiatr Ludźmierz. Bardzo twardy ciekawy technicznie mecz a wisienką na torcie była bramka Mariusza Sobuli. Mecz zakończony remisem 2-2. Trzecim rywalem była Młoda Orawa z Jabłonki i tutaj dominowaliśmy nad przeciwnikiem od początku do końca zwyciężając 3-1. Ostatnim przeciwnikiem w grupie była drużyna MASTERS KIDS Skawa. Tutaj długo utrzymywał się wynik remisowy, ale przyspieszenie gry i gra na jeden kontakt przyniosło wysoką wygraną 6-2. Wiedzieliśmy, że pierwsze miejsce w grupie to tylko początek. Najtrudniejszy moment to gra o wejście do czwórki. Mając w pamięci poprzednie turnieje gdzie wygrywaliśmy grupę a potem odpadaliśmy z teoretycznie słabszymi zespołami teraz od początku rywalizacji z zespołem Naroże Juszczyn nadawaliśmy ton na boisku. Bardzo długo nie mogliśmy strzelić bramki jakby bramka była zaczarowana. Dopiero parę minut przed końcem udokumentowaliśmy naszą przewagę trzema golami wygrywając ostatecznie 3-0. O finał zagraliśmy ponownie z drużyną LKS Wiatr Ludźmierz. Mecz emocjonujący trzymający w napięciu do samego końca. Obie drużyny zaprezentowały ciekawy futbol z wieloma strzałami, podbramkowymi sytuacjami. Myśmy byli bardziej skuteczni wygrywając ostatecznie 3-1. W wielkim finale spotkaliśmy się z KS Raba Dobczyce. Bardzo ciekawy szybki mecz z wieloma sytuacjami i pięknymi bramkami z obu stron. Choć ostatecznie przegraliśmy 4-3 to czujemy się zwycięzcami. Chłopcy przez cały turniej pokazali dojrzały futbol, ale też pełne zaangażowanie, już nie małe umiejętności techniczne i taktyczne. Trzeba też dodać, że pierwsze bramki w młodzikach strzelił i to dwie młody zawodnik Łukasz Kowalczyk, swoje trzy grosze dołożył Maciej Pierwoła, który nie czuł respektu przed większymi zawodnikami. Oliwier Nowak też dołożył cegiełkę do sukcesu, ale nie zapomniałem o strzelcu wielu bramek Kevinie Kowalczyk. Na parkiecie walczył też Krystian Kowalczyk i na bramce Szymon Kowalczyk. Gratuluje wszystkim zawodnikom udanego turnieju. Na koniec zawodów, każdy z zawodników dostał pamiątkowe medale oraz okazały puchar. Trzeba nadmienić, że w ocenie wszystkich trenerów statuetkę na najbardziej wartościowego gracza otrzymał Damian Kaszycki. GRATULUJE!!! Tutaj rywalizacja o to miano toczyła się pomiędzy Rafałem Borzęckim a Damianem Kaszyckim. Trenerzy wskazali Damiana, ale gratuluje też Rafałowi, który strzelił 13 bramek i był ostoją na obronie.