Podhale CUP 2020

W dniu 07.03 - 08.03.2020 r. młodziki wzięły udział w dwudniowym bardzo prestiżowym turnieju Podhale CUP w Nowym Targu. Grając pierwszy raz od października w ustawieniu 9x9 ze spalonymi, mając do pomocy orlików, dla których był to debiut w młodzikach mięliśmy obawy czy podołamy. Do tego warunki zimowo- wiosenne jak i perspektywa rozegrania z dobrymi drużynami aż 11 meczy dawały wiele obaw jak sobie poradzimy.

Nasza drużyna w ciągu tych dwóch dni rywalizowała z zespołami: AP Żyrardowianka Żyrardów,SMS ŻAPN Żywiec,Zagłębie Dąbrowskie,AP Wisła Czarny Dunajec,Wisła Kraków,AP TOP 54 Biała Podlaska,Młodzik Radom, NKP Podhale Nowy Targ, Łódzka Akademia Futbolu, Unia Skierniewice oraz Juventus Academy Piekary Śląskie. Łącznie rozegraliśmy 11 meczy, 220 minut gry. W sobotę, czym dłużej graliśmy tym lepiej czuliśmy się na boisku. Graliśmy z zespołami, które grały stosując pressing już w naszej strefie, co wymagało szybkiego operowania piłką. Musieliśmy szybko reagować i wznieść się na wyżyny naszych umiejętności. Jestem dumny z chłopaków a w szczególności z orlików, którzy pierwszy raz brali udział w takim turnieju jak i grali z takimi przeciwnikami. Po sobotnich meczach zakwalifikowaliśmy się do Ligi Europy. Wiedziałem, że w niedzielę będzie dużo lepiej i się nie zawiodłem. Graliśmy w niedzielę cztery mecze wygrywając trzy i jeden remisując. Co dało nam w końcowym rozrachunku DRUGIE miejsce.

Gratuluje zespołowi bardzo udanego turnieju!!!!!!

Bardzo chcę podziękować rodzicom, którzy nas wspierali gorącą herbatą, gorzką czekoladą oraz batonami, które dały nam energię potrzebną w trakcie meczy, Dziękujemy za wsparcie w trudnych chwilach, głośnym dopingiem nawet wtedy, kiedy było ciężko. DZIĘKUJEMY!!!!!!