1 miejsce w turnieju Deichmann U13

Pierwsze miejsce U-13 w Turnieju Deichmann 2020

Wielkim sukcesem zakończyła udział w turnieju Deichmann w Jabłonce nasza najstarsza drużyna U-13 wygrywając finał z drużyną Włoch - DIDI GOL z Rabki. Zanim doszliśmy do finału to w naszej grupie zajęliśmy drugie miejsce, co dało nam rozstawienie w fazie „Play Off”. Tutaj spotkaliśmy się z Polską - KS Zakopane wygrywając 5-3. O wejście do finału zagraliśmy z Nigerią - Orawa Jabłonka. Nasza dominacja na boisku była od początku do końca. Wygraliśmy 6-1. Sam finał rozegraliśmy bardzo skupieni grając konsekwentnie w obronie i co chwile wychodząc z groźną kontrą. W pierwszej połowie długo obie drużyny nie mogły zdobyć bramki, ale nasze ataki były bardziej groźne. Po jednym z takich ataków gol Maćka Pierwoły dał nam prowadzenie w meczu. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, byliśmy dalej bardzo skoncentrowani, ale i nie skuteczni. I to się zemściło. Pod koniec meczu z rzutu wolnego drużyna Włoch wyrównała. Mecz zakończył się remisem i doszło do dogrywki. Tutaj też nie wykorzystaliśmy szans, ale też nie daliśmy sobie strzelić bramki. Rzuty karne musiały rozstrzygnąć finał. W tym aspekcie rzemiosła piłkarskiego oraz próbę nerwów wygraliśmy 6-5. Kapitalna interwencja naszego bramkarza Szymona Kowalczyka dała nam upragnione PIERWSZE MIEJSCE. Ogromna radość zapanowała w naszej drużynie. Nie byliśmy faworytem, ale grając ofensywnie i odpowiedzialnie w obronie drużyna pokazała duże umiejętności czysto piłkarskie i ogromną wolę walki.

Trzeba odnotować, że najlepszym strzelcem turnieju został RAFAŁ BORZĘCKI.

Gratulacje !!!!!

Naszym ogromnym atutem byli też kibice - rodzice, którzy towarzyszyli drużynie przez wszystkie mecze. Sam pomysł pokazania meczu finałowego „Na żywo” było strzałem w dziesiątkę. Wielu rodziców miało okazję zobaczyć chłopaków w akcji i w tak ważnym momencie. Dziękuję Wszystkim RODZICOM, że byli z nami na dobre i złe, wozili chłopaków, dopingowali, wspierali. Dziękuje w imieniu zawodników i Swoim. Nie możemy zapominać o młodszych zawodnikach. Tutaj też możemy się pochwalić bardzo dobrymi występami. U-9 i U-11, zajęły w swoich kategoriach CZWARTE miejsce. Szczególnie U-9 mogłoby się pokusić o lepszy wynik jakby nie braki kadrowe w walce finałowej. Ale i tak bardzo się cieszę z gry tych chłopaków. Reasumując bardzo udany turniej, dużo gry jak i możliwość rywalizacji z różnymi stylami, jakie prezentowały zespoły.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za pomoc przy organizacji wyjazdów zawodników, pomocy już na miejscu w Jabłonce. Dziękuję.

Turniej Deichmann - Jabłonka - 2020.- STATYSTYKI

Zakończyła się jesienna edycja turnieju Deichmann w Jabłonce. Czas na podsumowanie. Nasz klub reprezentowały zespoły U-9, U-11 oraz U-13. Przez pięć niedziel oraz grupa najstarsza również dodatkowo w sobotę rozegrały: U-9 - 16 meczy tj. 320 min gry, U-11 - 18 meczy tj. 360 min. gry i U-13 - 21 meczy tj. 420 min. gry. Poszczególne drużyny zdobyły:

• U-9 strzeliła 41 bramek, najlepszy strzelec drużyny - Trzop Piotr 19 bramek
  • U-11 strzeliła 20 bramek, najlepszy strzelec drużyny Krzyszkowski Wojciech 8 bramek
  • U-13 strzeliła 77 bramek, najlepszym strzelcem drużyny został Rafał Borzęcki 39 bramek oraz drugi Damian Kaszycki 22 bramki.

To jest tylko sucha statystyka dla zobrazowania pracy, jaką wykonali zawodnicy na turnieju. Ale statystyka nie odda emocji, jakie towarzyszyły zawodnikom i rodzicom w trakcie turnieju, nie pokaże radości po strzeleniu gola, wygranym meczu, ale też złości po przegranym meczu. Ten turniej mam nadzieję dał zawodnikom pozytywny impuls do dalszej ciężkiej pracy. Pokazał, że systematyczna praca na treningu przynosi efekt.

Po otrzymaniu zdjęć z turnieju uzupełnię galerię.